Кіпр

На Кіпрі ЛГБТІ+ резиденти стикаються з правовими перешкодами, яких не ЛГБТІ+ резиденти часто не мають. Незважаючи на це, зі включенням країни до ЄС та іншими процесами розвитку ставлення до ЛГБТІ+ осіб покращується і стає більш прийнятним і толерантним. Якщо ви маєте намір переїхати до Кіпру, ви зможете розраховувати на державну допомогу з базовим набором прав та послуг, які надаються за планом тимчасового захисту для українців, що включає в себе право на працевлаштування, освіту, проживання та соціальну допомогу.

Категорія:

Опис

Тимчасовий статус

Згідно з Директивою ЄС про тимчасовий захист Кіпр надав тимчасовий захист українцям, які вимушено залишили Україну через кризу в країні.

Тимчасовий захист триває принаймні протягом одного року і термін його дії може бути продовжено залежно від ситуації в Україні. Права, які надаються згідно з Директивою про тимчасовий захист, – це право на проживання, доступ до ринку праці та житла, медичну допомогу та доступ до освіти для дітей.

Ви можете подати заяву на отримання тимчасового захисту в Міграційному департаменті вашого району. Якщо ви живете в Нікозії, ви можете подати заяву на отримання тимчасового захисту у приміщенні Служби притулку. Ви отримаєте рішення щодо своєї заяви на отримання тимчасового захисту в день її подання.
Нікозія: Asylum Service, 79 Arch. Makarios III Avenue, Afemia House 1077 Nicosia .
Ларнака: 34 Tasou Mitsopoulou, Larnaka 6027 Limassol: 223 Fragklinou Rousvelt, Building “D. Nikolaou”, 2nd floor, Limassol 3046 Paphos: Corner of Eleftheriou Venizelou & Kanigkos 22, 2nd floor, Paphos, 8021 Famagusta: 83 Eleftherias Street, TAPOLOS Bld, Deryneia Plaza, 1st floor, Deryneia 5380.
Також заяви на отримання тимчасового захисту можна подавати онлайн через вебсайт Служби притулку.

Протягом 48 годин ви повинні з’явитися особисто до Міграційного департаменту свого району, щоб попросити про видання біометричного дозволу на проживання від Цивільного реєстру та Міграційного департаменту.

Фінансову підтримку

Громадяни України, які належать до однієї з двох категорій, можуть отримати одноразову фінансову допомогу (340 євро):

Категорія 1. Громадяни України, які приїхали до Кіпру з туристичною метою протягом трьох місяців до війни в Україні (24 лютого 2022 року). Такі особи повинні надати інформацію на підтвердження часу прибуття до Республіки Кіпр, зокрема, копію паспорта із зазначенням прибуття в аеропорт або порт, або, за наявності, копію дозволу на тимчасове проживання на Кіпрі.

Категорія 2. Громадяни України, які приїхали до Кіпру після початку війни в Україні (24 лютого 2022 року). Особи з цієї категорії повинні надати такі ж документи, що й представники першої категорії.

Потрібно підкреслити, що громадяни України, які живуть на Кіпрі й не підпадають під дві вищевказані категорії, можуть отримати фінансову допомогу після того, як їх проінформують про необхідність подати заяву до Департаменту населення та імміграції та отримати відповідний дозвіл на проживання.

Щоб отримати одноразову фінансову допомогу, вам потрібно подати заяву до офісу Служби соціального захисту (SWS), тоді ви зможете отримати першу частину допомоги готівкою у той же день. Для отримання другої частини допомоги вам потрібно подати заяву до того ж офісу та надати документ на підтвердження отримання першого платежу через 15 днів після першої виплати.

Nicosia SWS Lakatamia
Адреса: 23, kenmedy Street, 2314, Lakatamia
Телефон: +357 22608400

Limassol SWS Polemidia
Адреса: 3, 82nd Street, 4153, Polemidia
Телефон: +357 25821895

Larnaca SWS Agion Anargiron
Адреса: 54, Agion Anargiron Avenue, 6301
Телефон: +357 24821080

Також для українців доступна допомога для вагітних жінок у вигляді пакунку базових необхідних речей після народження дитини – коляски, одягу, пелюшок тощо на загальну суму в 1800 євро.

Доступ до системи охорони здоров’я

Після схвалення вашого статусу тимчасового захисту ви отримаєте безкоштовний доступ до державних лікарень. Ви можете записатися на прийом до лікаря у державній лікарні, який також проконсультує щодо доступу до ліків.
Медичні послуги надаються у державних медичних центрах (https://shso.org.cy). Відповідно, потреби українських біженців у ліках покриваються аптеками державних лікарень.
Українських біженців зі статусом тимчасового захисту приймають до державних медичних центрів або з рішенням про тимчасовий захист, виданим Службою притулку, або з дозволом на проживання, виданим Цивільним реєстром та Міграційним департаментом. Ви можете знайти детальнішу інформацію про процедуру подачі заяви для отримання вищевказаних документів тут.

Житло

Міністерство туризму виділило близько 3000 туристичних помешкань для українців. Більше того, Міністерство соціального забезпечення буде відповідати за розміщення біженців в окремих помешканнях, а також надавати їм виплати.

Незважаючи на це, уряд Кіпру також заохочує українських біженців залишатися з родиною чи друзями або знімати житло самостійно.
Основні ресурси для пошуку житла на Кіпрі для українців (НЕ ПЕРЕВІРЕНО):

 1. Bazaraki
 2. Facebook Marketplace
 3. Property for Sale/ Rent Paphos
 4. Properties For Sale & Rent, Paphos

EL*C створила гостинну мережу лесбійок, які пропонують свої квартири та вільні кімнати біженцям з України. Будь ласка, зверніть увагу на те, що EL*C може надати вам тимчасове розміщення (на декілька місяців). Зверніться до команди з питань переселення за номером: +48 571 944 400 та info@lesbiangenius.org.

Доступ до освіти

Грецькі державні школи та державні дитячі садки приймають українських дітей. Для запису дитини до державного дитячого садка або школи ви повинні подати документи до відділу освіти регіону свого проживання (Υπουργείο παιδείας). Вашу дитину запишуть до школи або дитячого садка за місцем вашого проживання.

Перелік необхідних документів:

 • копія закордонного паспорта дитини;
 • копія закордонного паспорта батька або матері дитини;
 • копія угоди про оренду житла (її приймуть навіть, якщо вона не на ваше ім’я);
 • формуляр, який потрібно заповнити на місці, залежно від віку дитини.

Посилання на адреси відділів освіти у містах Кіпру:
http://www.moec.gov.cy/dde/en/contact.html
Варіант «української школи» наразі розглядається Міністерством освіти.
Також різні університети Кіпру пропонують навчання та стипендії для українських студентів.

Транспорт

Немає жодної інформації про винятки щодо транспорту для українців.

Допомогу у працевлаштуванні

Лист для бенефіціара тимчасового захисту та свідоцтво про реєстрацію іноземця (ARC), які видаються після подання заяви на отримання тимчасового захисту, дозволяють українцям офіційно отримати роботу.
Важливо зазначити, що ринок праці Кіпру невеликий, хоча відносно легко знайти сезонну роботу в туристичній сфері (готелі, ресторани) та в галузі інформаційних технологій.
Тут ви зможете знайти деякі вакансії (НЕ ПЕРЕВІРЕНО).

Визнання одностатевих пар / Визнання одностатевого батьківства

Поточна юридична база Кіпру визнає шлюб виключно як партнерство між чоловіком і жінкою. Одностатеві шлюби офіційно не визнані. Одностатеві пари змогли досягти визнання своїх партнерств у цивільних союзах з 2015 року.

Одностатеве усиновлення (спільне та усиновлення прийомної дитини) на Кіпрі є незаконним. Більше того, одностатеві пари не мають доступу до жодних репродуктивних технологій у країні.

Правове визнання ґендеру

Статус юридичного ґендеру на Кіпрі не визначений, хоча існує проект закону (від 2017 року), який у разі усиновлення надає право трансґендерам старше 18 років змінювати свою юридичну стать на основі самовизначення, без діагнозу, гормонального лікування або операції зі зміни статі.

Місцеву підтримку
ЛГБТ+ організації

Accept Cyprus
+357 22 253273
+357 99 812343
info@acceptcy.org
Nicodemou Milona 14
1070, Nicosia Cyprus

Queer Cyprus
Nicosia
Human Rights House:
Şht. Ferruh Cambaz Sokak No:4 – Köşklüçiftlik / Nicosia
Famagusta
Queer Cyprus Association & Famagusta Youth Centre (MAGEM) Office:
Mehmet Ali Görmüş Sokak/ Mağusa Kale Pasajı / Famagusta
Телефон: +90 542 8585847
Електронна пошта: queercyprus@gmail.com

Інші організації, які допомагають українцям

Рада Кіпру у справах біженців (Cyprus Refugee Council)
Stasandrou Street 9, Flat 401 – 4th Floor, 1060 Nicosia, Cyprus
info@cyrefugeecouncil.org
Телефон: +357 22205959
Мобільний: +357 99668709/ +357 97767329
Факс: +357 22205960

Підтримку з домашніми тваринами

Перелік необхідних документів:

 • Міжнародний ветеринарний сертифікат
 • Мікрочіп
 • Вакцинація від сказу
 • Титри антитіл більше 3 місяців
 • Експортний міжнародний сертифікат